مرکز تماس: 021-28423027
0
منو دسترسی
ضمانت بازگشت کالا

شرایط بازگشت کالا
 

ما تمام تلاش خود را می کنیم تا مشتریان محترم با آسودگی خاطر به خرید بپردازند. در این راستا همیت خود را بر آن داشته ایم تا تمامی زوایای مورد نیاز شما برای یک خرید مطمئن را فراهم کنیم. با این وجود و علی رغم این تلاش، ممکن است در برخی اوقات مشتریان محترم حداکثر اطمینان را نداشته باشند. به همین منظور، شرایطی برای خریدهایی که ممکن است رضایت مشتریان را جلب نکرده باشد فراهم کرده ایم. 

تمامی محصولات در دو دسته کلی قرار میگیرند:

  • محصولات سالم
    محصولاتی که از نظر ظاهری و کاربرد هیچ ایرادی ندارند و کاملا نو هستند. 

  • محصولات ویترینی
    محصولاتی که کاملا نو بوده و استفاده نشده اند. اما در ویترین و برای مشاهده بوده و ممکن است به علت شرایط نگهداری خاص ذکر شده، دارای خط و خش و آسیب های محدود باشند. 

استفاده از ضمانت ۷ روز بازگشت کالا

محصولات دارای ایراد فنی یا ظاهری
 

- اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، از طریق این لینک گزارش داده شود.
- لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
- استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود بازگردانده شود.
- برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
- این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

برای محصولات ویترینی
شرایط بازگشت کالا شامل محصولات ویترینی که ایراد آنها توسط تلنجر ذکر شده است، نمی شود. پس از خرید از محصولات ویترینی، ایرادات فنی یا ظاهری شامل آندسته از عیوبی است که در رسید خرید و در سایت وجود ندارد. بنا براین با در نظر این داشتن شرط، در باقی موارد، بازگشت این کالاها مشمول قاعده کلی ذکر شده است

 

مغایرت کالای خریداری شده با اطلاعات خرید موجود در سایت
 

- وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا ، باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، از طریق این لینک گزارش داده شود.
- اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
- عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و مکن است رنگ ها در مانیتور با تفاوت (و نه مغایرت) دیده شوند و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد،  ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.
- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت و کسری اقلام همراه تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به تلنجر بازگردانده شود.
- برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

برای محصولات ویترینی
شرایط بازگشت کالا شامل محصولات ویترینی که ایراد آنها توسط تلنجر ذکر شده است، نمی شود. پس از خرید از محصولات ویترینی، ایرادات فنی یا ظاهری شامل آندسته از عیوبی است که در رسید خرید و در سایت وجود ندارد. بنا براین با در نظر این داشتن شرط، در باقی موارد، بازگشت این کالاها مشمول قاعده کلی ذکر شده است

 

انصراف از خرید
 

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد. هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود).

هزینه حمل کالا در شرایط انصراف از خرید به عهده خریدار می باشد. 

لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.

 

آسیب در اثر حمل و نقل
 

- اگر آسیب دیدگی در اثر حمل و نقل باشد، باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، از طریق این لینک گزارش داده شود.
- در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل‌گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به تلنجر بازگردانده شود.
- با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و تلنجر تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
- لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به تلنجر بازگردانده شود.
- برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
- کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش تلنجر ارسال شود.

 

درخواست بازگشت کالا را چطور اطلاع دهید؟
 

  1. شما می بایست درخواست خود را در این جا ثبت کنید. 
  2. بخش مربوطه ظرف ۲۴ ساعت با شما تماس خواهند گرفت. 
  3. پس از هماهنگی های لازم، شرکت حمل برای دریافت کالا به محل اعلامی شما مراجعه خواهند کرد. 

 

0%